piątek, 15 listopada 2024

Na podstawie mycia włosów 3 lajfhaki

Wszystko może być pretekstem do tego, by zmienić sposób myślenia. Mnie do głowy wpadł temat mycia włosów (bowiem najlepiej myśli się pod prysznicem). Łatwo zorientujecie się, że poniższe porady nie dotyczą jedynie mycia włosów (może poza trzecią), ale odnoszą się do całej gamy zachowań i produktów, ale myślę, że połączenie ich tematyczne pomoże lepiej zapamiętać to, co jest myślą przewodnią dzisiejszego posta. Oto trzy lajfhaki, które warto zastosować (część z nich w celu oszczędzania), na przykładzie mycia włosów.

1. Używaj męskiego szamponu. Nawet, jeśli jesteś kobietą, znajdź męski szampon o zapachu, który Ci odpowiada i używaj go. Badania konsumenckie wykazały, że przeciętny mężczyzna nie kupi "lepszego" szamponu, jeśli będzie on dużo droższy oraz nie dopłaci dodatkowo za odżywkę, płyn do ciała czy inne dodatki, skoro wszystko to zawiera się w szamponie. Marketingowcy wiedzą o tym, dlatego męskie szampony są tańsze i mają wszystko to, czego potrzeba do tego, by włosy były czyste i zdrowe - w jednej butelce.

2. Używaj mniej szamponu. Pisałem o tym już kilka razy, ale nadal wiem, że powielacie ten błąd - stosujecie zbyt dużo szamponu. Owszem - umyjecie włosy tak samo dobrze, ale częściej będziecie kupować ten kosmetyk. Jeśli chcecie oszczędzić, weźcie naprawdę minimalną ilość szamponu (a nie tyle ile pokazuje reklama, która ma za zadanie skłonić nas do szybszego zużywania kosmetyków - bo tyczy się to nie tylko szamponu, ale na przykład pasty do zębów także). Myjąc głowę zauważycie, że słabo się pieni - nie szkodzi. Spłuczcie i weźcie ponownie tę minimalną ilość szamponu. Podczas tego drugiego mycia szampon pieni się obficie, gdyż pierwsza porcja zmyła te "grube" zanieczyszczenia z powierzchni włosów (kurz i brud). Druga porcja pozwoli dokładnie umyć skórę głowy. Dwie minimalne porcje to nadal mniej niż jedna tak duża, by pieniła się za pierwszym razem.

3. Daj włosom wyschnąć. Naturalne schnięcie włosów jest dla nich najzdrowsze. Suszarka przesusza włosy do tego stopnia, że konieczne jest stosowanie odżywek i balsamów nawilżających. Owijanie włosów ręcznikiem w tak zwany "turban" prowadzi do zaparzania wilgotnej skóry głowy, co stanowi idealne środowisko dla drobnoustrojów, co z kolei sprawia, że włosy szybciej wydają się brudne. Najlepszym rozwiązaniem jest więc mycie głowy wtedy, kiedy włosy mogą wyschnąć w temperaturze pokojowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz