wtorek, 31 grudnia 2013

Ostatni moment...

Dzisiaj ostatni dzień na zakup alkoholu i tytoniu po cenie bez podwyższonej akcyzy. Od roku 2014, czyli już od jutra, akcyza na te produkty wzrośnie, co najbardziej oczywiście odczują kupujący. Obserwacja ostatnich tygodni roku 2013 wykazała, że pomimo świadomości podwyżki, Polacy kupowali głównie produkty niedrogie, słusznie uznając, że skoro na co dzień nie kupują drogiego alkoholu, to i w obliczu nadciągającej podwyżki nie dokonają zakupu. 

Warto jednak zabezpieczyć barek i wyposażyć go w niezbędne trunki jeszcze w starym roku, chyba że mamy możliwość zaopatrywać się w strefie bezcłowej. Należy także pamiętać o alkoholu, który tak często wręczamy w prezencie. Poświęcenie chwili na analizę sytuacji może poskutkować dobrymi rezultatami w kwestii oszczędzania. Rachunek sumienia polegający na spisaniu osób, którym w prezencie wręczamy właśnie butelkę whisky czy brandy, a nawet dobre wino, oraz dokonaniu zakupów na zapas, pozwoli oszczędzić pieniądze.

Osobiście najbardziej zainteresowany jestem kwestią cygar - o ile wzrośnie cena? Czy zmieni się dostępność cygar (może sklepy nie wytrzymają tej próby)? Przecież kultura palenia cygar jest w naszym kraju kwestią raczej marginalną i kojarzoną raczej negatywnie... A niesłusznie, bo cygaro to doskonały sposób na relaks po trudach dnia, czy tygodnia. W każdym razie w artykuły tytoniowe także lepiej zaopatrzyć się przed 2014.

Bogatego Nowego Roku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz