piątek, 9 października 2015

Lokata na 4% lub na 5%

Ostatnio trudno jest o dobrą lokatę, z uczciwym oprocentowaniem, które da wymierne zyski. Jakiś czas temu bez trudu można było założyć lokatę na 5% czy nawet 6%, ale obecnie graniczy to z niemożliwością. Mając trochę wolnych środków, które szkoda mi trzymać na nisko oprocentowanym koncie oszczędnościowym szukałem lokaty, która dawałaby mi coś więcej. I znalazłem!

Eurobank proponuje obecnie Lokatę na Dobry Start, a w niej wszystko to, co na lokatach można było dostać kiedyś, w "lepszych czasach". I, co ważne, kwota lokaty też jest wyższa niż modne ostatnio kilka tysięcy, więc nawet jeśli dysponujecie większymi środkami, będziecie mogli skorzystać z oferty banku. A jak to wygląda w praktyce?
 1. Należy założyć konto w banku. W tym celu można skorzystać z tego formularza. Dodatkowym bonusem jest możliwość udziału w promocji, dzięki której dokonując do końca roku płatności kartą na kwotę minimum 400 PLN, dostaniesz 50 PLN zupełnie za darmo.
 2. Załóż lokatę na 3 miesiące. Minimalna kwota lokaty to 200 PLN. Jeśli kwota na lokacie wyniesie mniej niż 10 000 PLN, oprocentowanie wyniesie 4%. Możesz też założyć lokatę na wyższą kwotę, aż do 50 000 PLN, ale wtedy oprocentowanie lokaty wyniesie 3%. Wybór należy do Ciebie.
 3. Jeśli zdecydujesz się przelać swoje dochody na konto w eurobanku, po 3 miesiącach lokata odnowi się na kolejny okres (kolejne 3 miesiące), ale oprocentowanie wzrośnie o 1% (więc jeśli kwota wynosi do 10 000, oprocentowanie wyniesie 5%, a jeśli więcej, 4%).
 4. Jeśli nie zdecydujesz się na przelewanie pensji na to konto, ale będziesz korzystać aktywnie z karty płatniczej, utrzymasz poprzednie oprocentowanie.
Wynika z tego, że przy można mieć korzystnie ulokować pieniądze aż na 6 miesięcy, a do tego dostać jeszcze bonusowe 50 PLN za używanie karty płatniczej. Nie wiem, czy "stare dobre czasy" wracają, ale z pewnością przez następne pół roku nie trzeba szukać lokat i kombinować z ciągłym przelewaniem środków. A za pół roku pewnie znów uda się znaleźć korzystny sposób na ulokowanie kapitału.

2 komentarze:

 1. chcialabym zalozyc lokate i zastanawiam sie czy lepiej zrobic to w banku w ktorym mam juz konto osobiste??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda wśród bardziej zachowawczych użytkowników kont bankowych panuje przekonanie, że wystarczy konto w jednym banku. Cóż - od czasu, gdy powszechny jest dostęp do kont przez internet, nie jest niczym niezwykłym posiadanie kilku kont, bądź zakładanie i likwidowanie kont w miarę pojawiania się nowych, lepszych warunków i promocji. Sam posiadam konto podstawowe, do którego zdążyłem się przyzwyczaić, mam do niego kartę itp, a do tego kilka kont, które zmieniam w miarę potrzeb i możliwości.

   Dodatkowo - wiele banków proponuje ciekawe promocje dla nowych klientów, by przyciągnąć ich do banku. Warto więc skorzystać z takiej możliwości i założyć konto czy lokatę "dla nowych klientów". Po zakończeniu decydującego okresu będziemy mogli sami zdecydować, czy podoba nam się nowy bank i chcemy nadal z niego korzystać, czy też zlikwidujemy tam konto i będziemy czyhać na kolejną okazję dla nowego klienta.

   Myślę, że lokatę warto założyć tam, gdzie jest ona najbardziej opłacalna, a nie tam, gdzie już mamy konto. Lojalność wobec banku nie musi popłacać, a skoro inna instytucja daje nam lepsze warunki i większy zarobek - cóż... biznes to biznes.

   Usuń