czwartek, 3 września 2015

Imprezowe Surowce Wtórne

Sezon Grillowy właściwie już za nami, upały także, ale imprezy odbywają się przecież przez cały rok. Polskie realia natomiast są takie, że jeśli imprezy, to piwko. Dużo piwka. Złoty trunek sprzedawany jest najczęściej w butelkach i puszkach, a te przecież często są zwrotne. Więc czy zapraszasz gości, czy też organizujesz imprezę składkową, nie wyrzucaj pojemników po napojach. Puszki można przecież sprzedać w skupie, natomiast butelki wymienić w najbliższym spożywczaku. Sprawdź zatem, które butelki są zwrotne i wymieniaj na pełne. Zdziwisz się ile możesz "zarobić" po jednej imprezie.

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że w zbieraniu puszek po spożytych napojach nie ma nic odkrywczego, ale ta rada dotyczy wszystkich tych, którzy nie chcą mieć w domu dodatkowego kosza czy torby, w której składować będą puszki zanim uzbiera się ich tyle, że wyprawa do skupu będzie opłacalna. Po imprezie ta ilość uzbiera się sama.

Warto także wspomnieć, że obecnie funkcjonuje dużo punktów skupu, więc znalezienie takowego w okolicy swojego miejsca zamieszkania (bądź działki, na której odbywają się balangi) nie będzie stanowić problemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz