Programy Partnerskie

Programy partnerskie są dobrym sposobem na zarabianie na blogu. Współpraca polega na tym, że umieszczając na blogu specjalnie przygotowany baner czy też link, po kliknięciu w który czytelnik zostanie przekierowany do konkretnej strony partnerskiej, a my, jako właściciel banera otrzymamy prowizję. 

Korzystam z wielu programów partnerskich na moich blogach, gdyż jest to wygodna forma zarabiania przy okazji prowadzenia strony internetowej. Zarobki mogą być tylko dodatkiem lub, w przypadku dobrze spozycjonowanych i prowadzonych portali, stałym źródłem utrzymania.

Poniżej przedstawiam kilka programów partnerskich, które mogą się przydać każdemu właścicielowi strony internetowej (w tym bloga).

 • CPMLeader jest to program partnerski, który płaci nam już za same wyświetlenia banera (w systemie CPM). Warto go także polecić dlatego, że można go umieszczać na stronach o dowolnej tematyce - nie ma obostrzeń (warto natomiast po jakimś czasie sprawdzić, czy system rejestruje wyświetlenia z każdej z naszych stron - zdarzyło mi się, że z jednej z nich nie zliczał). Niestety ruch z Polski jest wyceniany znacznie taniej niż ten pochodzący na przykład z USA.
 • Program Partnerski Ceneo to mój ulubiony chyba program partnerski. Jest bardzo wszechstronny, gdyż reklamować możemy dowolne przedmioty ze strony porównywarki cen (z wyjątkiem kategorii alkohol, tytoń i erotyka). Do programu musimy zgłosić strony, na których chcemy wyświetlać reklamy i nie mogą być to strony dla dorosłych.
 • Program Partnerski mBanku to wysoko nagradzający swoich partnerów program, który poleca na promowaniu produktów bankowych. Z uwagi na to, że produkty te są na prawdę warte uwagi, sam program także jest ciekawy, a polecanie nie kłóci się z żadnymi zasadami moralnymi - poleca się coś, co faktycznie jest dobre. Minusem jest to, że wiele osób korzystających z bankowości internetowej już ma konto w mBanku, a zatem nie skorzysta z promowanej oferty.
 • ComperiaLead to zgrabny agregator finansowych programów partnerskich różnych instytucji. Pozwala promować wiele różnych produktów finansowych takich jak konta osobiste i oszczędnościowe, ubezpieczenia, kredyty czy lokaty. Szeroka gama produktów pozwala dowolnie kształtować promowane treści, jednak program jest dość wymagający i konieczne jest każdorazowe zatwierdzenie każdej kampanii. Wynagrodzenie jednak warte jest podjętego trudu.
 • Złoty Program Partnerski to bardzo popularny program partnerski, pozwalający polecać elektroniczne publikacje wydawnictwa Złote Myśli. Jest to wydawnictwo, które w ofercie ma wiele praktycznych poradników, dotyczących wszystkich niemalże dziedzin życia. Spora jest więc szansa, że ktoś znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawym pomysłem jest możliwość pobierania i umieszczania na swoim portalu fragmentów publikacji, by zainteresowany mógł się z nią zapoznać przed kupnem.
 • Program Partnerski Intymność to program, przewidziany specjalnie dla posiadaczy stron o tematyce erotycznej. Pozwala on reklamować szeroki asortyment internetowego sklepu erotycznego, co znakomicie sprawdza się w przypadku stron dla dorosłych (których właściciele mają znacznie mniejszą gamę programów partnerskich do wyboru).

2 komentarze:

 1. Niestety Złote myśli już się wypaliły, ciężko czerpać z nich jakiekolwiek dochody

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio faktycznie z tym słabiej, ale nie wiedziałem, że aż tak.

   Usuń