wtorek, 9 maja 2017

Mocna Waluta

Polski Złoty się umocnił, warto z tego skorzystać. Najprościej byłoby kupić walutę obcą, co powinno dać niezłe rezultaty (jeśli zakładamy spadek wartości złotego w przyszłości), ale to może być plan długofalowy. Jeśli od czasu do czasu inwestujesz w waluty, to jest to droga dla Ciebie. Jeśli chcesz ulokować w czymś pieniądze, to także może być niezłe wyjście, ale być może są lepsze...

Kredyty w walucie obcej - teraz jest najlepszy czas, by zakupić środki na spłatę tych zobowiązań, lub w ogóle spłacić takie kredyty (jeśli dysponujemy odpowiednią kwotą). Walutę obcą kupimy teraz taniej niż w okresie paru poprzednich lat, warto więc zaopatrzyć się w środki na spłatę kilku rat.

Wycieczki zagraniczne - gdy obce waluty tanie, warto zwiedzać świat. To dobry moment, by wybrać się na wymarzoną podróż po Europie, lub nawet gdzieś dalej. Jeśli odkładasz wycieczkę od jakiegoś czasu, może czas na urlop?

Zakupy za dolary / euro - wiadomo, że niektóre rzeczy (sprzęt elektroniczny czy bilety lotnicze) są tańsze w internecie, a jeszcze tańsze, gdy kupować je za dewizy. Jeśli planujesz zakup takiego sprzętu, rozejrzyj się już nie tylko w krajowych sklepach, ale także w zagranicznych. Być może uda się nieco zaoszczędzić na zakupie.

Złoto, Srebro i inne towary - Sprawdź, jak mają się ceny tych surowców na giełdach towarowych w innych krajach (lub nawet ceny złota za granicą - w walucie obcej). Być może to jest inwestycja, na której zyska Twój portfel. 

A Ty jak zamierzasz zarobić na sile naszej waluty? Podziel się w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz