niedziela, 28 października 2012

Święta za pasem - już?

Jak dawać prezenty
Wiem, wiem, wiem - do świąt pozostały jeszcze dwa miesiące i może to wyglądać niedorzecznie, ale to jest właśnie moment, kiedy powinno się kupować prezenty. Powodów jest kilka, jednak najważniejszy jest taki, że teraz na prezenty jeszcze wszystkich stać, a odkładając na później tylko tracimy. Listopad jest bowiem ostatnim miesiącem, kiedy opłaca się kupować prezenty, o ile nie są to przedmioty z krótkim terminem przydatności. Żeby jednak kupować najpierw należy mieć za co, zakładając więc, że nie dysponujemy funduszem świątecznym (a takowy najlepiej założyć zaraz po wakacjach), to właśnie listopadowe obniżenie wydatków musi pokryć ten fundusz. Najlepiej zrewidować swoje zakupy za każdym razem, gdy jesteśmy w sklepie i odłożyć z koszyka kilka produktów, bez których możemy się obejść. Listopad jest też miesiącem, w którym więcej wydamy na innych niż na siebie, nie nastawiajmy się więc na zakup drogiego sprzętu do domu, czy ekskluzywnych ciuchów. 
Dlaczego jeszcze lepiej zdecydować się na zakupy prezentowe w listopadzie? Po pierwsze - będą to zakupy bardziej przemyślane - czas nas jeszcze nie goni. Po drugie unikamy kolejek, jakie od grudnia pojawia się w sklepach. Po trzecie zdążymy jeszcze zakupić wszystko w sprzedaży wysyłkowej - firmy nie będą miały takiego obciążenia, poczta też jeszcze będzie luźniejsza. Po czwarte w końcu - unikniemy przedświątecznych podwyżek! I po piąte - przemyślane zakupy to tanie zakupy (a przynajmniej tańsze niż zakupy na szybko, w tłumie klientów.
Tym samym polecam miejsce, od którego zaczynam robienie zakupów prezentowych - księgarnię internetową Selkar. Dobry kontakt, rabaty a także darmowa wysyłka przy zakupie powyżej 200 zł (a zakupy gwiazdkowe tą kwotę przekroczą) to podstawowe zalety tej księgarni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz