środa, 24 października 2012

Podatek z zagranicy

W obecnych czasach wiele osób decyduje się za pracę za granicą (także dorywczą) - Anglia, Irlandia czy Norwegia (ale nie tylko te kraje) oferują pracownikom z Polski (także sezonowym) dużo lepsze warunki pracy niż oferty w kraju. Płaca także jest wielokrotnie wyższa. Wszystko to sprawia, że pracowników sezonowych regularnie wyjeżdżających do pracy jest coraz więcej. Wiele z tych osób, pracujących legalnie zdaje sobie sprawę z tego, że nadpłaciło podatek za granicą. Zdarza się to bardzo często. Mało kto wie jednak, jak taki nadpłacony podatek odzyskać, a okazuje się, że są to sumy niebagatelne.

Wystarczy zebrać dokumenty, skontaktować się z odpowiednim urzędem, spisać podanie...

Na szczęście nie trzeba samemu dochodzić do tego w jaki sposób odzyskac zarobione przez siebie pieniądze, pojawiły się bowiem firmy, które potrafią odzyskać podatek nadpłacony za granicą za nas! Jedną z takich firm jest euro-tax - firma, która posiada szeroki wachlarz usług dla ludzi, którzy pracowali za granicą i chcieliby się z tej pracy rozliczyć (uzyskując dodatkowe pieniądze, które i tak im się należą). Odzyskują nadpłacone podatki, pomagają w realizacji przeterminowanych czeków zagranicznych, chętnie odpowiadają na pytania swoich użytkowników i pomagają wypełnić dokumenty. Nawet jeśli nie posiadasz niezbędnych dokumentów, firma pomoże Ci je odzyskać prosto z urzędu podatkowego kraju w którym pracowałeś. 

Na stronie dostępny jest także bezpłatny kalkulator podatkowy, dzięki któremu szybko obliczysz ile podatku Ci się należy. Niczym więc nie ryzykujesz a może się okazać, że wystarczy wypełnić formularz i czekać na niespodziewany zastrzyk gotówki. Pamiętaj, że możesz wywalczyć zwrot nadpłaconego podatku nawet na pięć lat wstecz!

Firma euro-tax odzyskała już ponad sto milionów złotych podatku dla ponad czterdziestu tysięcy osób, czyli każda z tych osób odzyskała średnio 2 500,00 PLN. Czy to mało dostać taką kwotę? Wydaje mi się, że to całkiem rozsądne pieniądze. Oczywiście jest to kwota srednia - rekordowy zwrot podatku o jakim słyszałem wyniósł ponad 65 tysięcy złotych.

Polacy pracujący za granicą - odzyskajcie swoje pieniądze, wydajcie je w Polsce i dzięki temu wspomóżcie Polską gospodarkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz