piątek, 1 listopada 2019

Alarm przedświąteczny

Pośpiech zawsze jest złym doradcą. A do Gwiazdki zostało już mniej niż dwa miesiące. Najwyższy czas, by rozplanować świąteczno - prezentowe zakupy. Dlaczego warto zabrać się za to z takim wyprzedzeniem? Otóż dlatego, by zaoszczędzić i zdążyć ze wszystkim. Nie ma w tym nic dziwnego - planowanie z wyprzedzeniem to najprostszy sposób, by oszczędzać pieniądze. Dlaczego w przypadku kupowania prezentów dla najbliższych miałoby być inaczej? A oto lista kilku powodów, które być może Was przekonają:
  • Sporą część prezentów warto kupić przez internet, a to oznacza oczekiwanie na dostawę. Wzmożony ruch w czasie przedświątecznym może sprawić, że przesyłka nie dojdzie na czas. Robiąc zakupy już teraz, wyprzedzamy zatory przesyłkowe i możemy mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona.
  • Prezenty, które należy sprowadzić z zagranicy to także problem. Dłuższy czas podróży, możliwość zatrzymania na cle - takie zakupy także lepiej zrobić wcześniej.
  • Obecnie w sklepach panuje mniejszy ruch, ponieważ świąteczna gorączka nie dopadła jeszcze wszystkich. Jeśli chcesz oszczędzić sobie stania w długaśnych kolejkach - zrób zakupy już teraz.
  • Jeśli teraz rozplanujesz sobie listę z prezentami dla wszystkich, których planujesz obdarować, o niczym nie zapomnisz. 
  • Zakupy w ostatniej chwili to stres, a także skłonność do przepłacania. Kupując w pośpiechu, prezenty nie będą tak przemyślane, za to z pewnością będą bardzo drogie (bo tak najłatwiej).
  • Jeśli już teraz rozplanujesz zakupy, zorientujesz się które z produktów dobrze będzie kupić w czasie przedświątecznej promocji i już teraz będziesz mógł się za taką rozglądać. Wiele sklepów obniża ceny przed świętami, ale wiele z nich je podnosi. To loteria. Jeśli znajdziesz prezent i wiesz gdzie go kupić oraz orientujesz się w polityce danego sklepu (bo kupujesz tam od lat), możesz wybrać odpowiedni moment na zakup.
Rada więc jest dzisiaj - pospiesz się z zaplanowaniem zakupów po to, by się nie spieszyć... ma sens?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz