piątek, 11 grudnia 2020

Prezenty dla Babci i Dziadka

Wybieranie prezentów dla najbliższych to zajęcie przyjemne, ale czasochłonne. Nie zawsze oczywistym jest, co komu kupić, a w takiej sytuacji często kończy się na tym, że kupujemy cokolwiek, wydając spore kwoty na przedmioty, które nie są tego warte. Kiedy bowiem na prezent wybieramy "cokolwiek", staramy się chociaż, by cena była odpowiednia.

Tej pułapki możemy uniknąć, kupując prezent przemyślany, a co za tym idzie niekoniecznie bijący po oczach jedynie ceną. Dzisiaj więc, dla przedświątecznego odprężenia zajmijmy się prezentami dla babci i dziadka. Proponuję Wam kilka pomysłów na prezenty, które są takimi właśnie przemyślanymi podarunkami.

  • Ramka na zdjęcia to świetny prezent dla dziadków. Oczywiście należy umieścić w niej jakieś ładne zdjęcie całej rodziny, najlepiej takie, którego jeszcze nie widzieli. W dobie smartfonów, mamy na nich tysiące zdjęć i często można spośród nich wybrać coś ciekawego (czasem warto zrobić parę fotek na jakiejś rodzinnej uroczystości). Wydrukować zdjęcie z pliku cyfrowego można nawet nie wychodząc z domu - przez internet (na przykład w fotolab). A jeśli chcesz wydać trochę więcej, kup dziadkom ramkę elektroniczną, które pomieści setki zdjęć i będzie je wyświetlać rotacyjnie.
  • Karafka ze szklaneczkami lub kieliszkami to piękny i bardzo gustowny prezent, a u dziadków zawsze znajdzie się jakaś zdrowotna nalewka, którą można wlać do tego typu naczynia. Poniżej moja propozycja oryginalnej karafki, która z pewnością się spodoba.

  • Jeśli dziadkowie są aktywni i lubią spacerować, możecie podarować im modne kijki do nordic walking. To prezent, który nie tylko zachęci ich do ruchu, ale też zwiększy bezpieczeństwo. 
  • Gdyby jednak woleli prace w ogródku, na działce, a nawet przy balkonowych roślinach doniczkowych, świetnie sprawdzi się prezent w postaci narzędzi ogrodniczych w modnych kolorach. Szczególnie te malutkie, idealne do pracy przy doniczkach są świetnym, przemyślanym prezentem.
  • Dziadkowie, którzy wiodą ciche, spokojne, domatorskie życie z pewnością ucieszą się z puzzli, które są relaksującą rozrywką na długie godziny. Puzzle można układać w pojedynkę lub wspólnie, a kiedy przyjadą wnuki, nawet dużą gromadą. Alternatywą będą puzzle zrobione z rodzinnych zdjęć - w internecie można znaleźć firmy specjalizujące się w takich usługach.
  • Galanteria skórzana (portfel lub etui na klucze) to także świetny prezent, z którego dziadek i babcia z pewnością się ucieszą.
  • A jeżeli zupełnie nie macie pomysłu na prezent, stwórzcie dziadkom kosz prezentowy, zawierający słodycze, kawę, wino i inne frykasy. To względnie niedrogi a bardzo efektowny prezent.

Mam nadzieję, że jeśli szukaliście prezentu dla babci i dziadka, pomogłem Wam go znaleźć. Sam wielokrotnie miałem problem z tym, co kupić najbliższym, a nie chciałem, by było to coś bezosobowego. Dlatego na prezenty (i pomysły na nie) poluję przez cały rok. Wam też polecam nie zostawianie tego na ostatni moment. Pamiętajcie - święta są tuż tuż, ale niecały miesiąc później będzie dzień babci...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz