piątek, 18 grudnia 2020

Własnoręcznie wykonane prezenty

Prezenty warto czasem wykonać własnoręcznie. Jest to opcja nie tylko tańsza, ale także niezwykle osobista. A jeśli wcześniej umówimy się z domownikami, że wręczamy sobie nawzajem tylko własnoręcznie wykonane prezenty, to budżet domowy odczuje to bardzo solidnie.

Oczywiście, tego typu podarków nie robimy tylko w celu zaoszczędzenia. Przede wszystkim liczy się nasza praca, a przecież czas to też pieniądz. Często wydanie tych kilkudziesięciu złotych opłaciłoby się bardziej niż praca nad prezentem przez kilka godzin. Ale, jak pisałem, nie tylko o to chodzi.

A co takiego można własnoręcznie przygotować i podarować w prezencie rodzinie i znajomym? Cóż, ogranicza Was tylko wyobraźnia. Podsunę Wam jednak kilka pomysłów.

Smakołyki


  • Wszelkiego rodzaju ciasteczka i pierniczki to idealny prezent pod choinkę. szczególnie zapakowane w gustowną puszkę, albo pudełeczko.
  • Nalewki własnej roboty, w gustownych karafkach, a nawet pozbawionych naklejek ładnych butelkach po kupnym alkoholu z pewnością ucieszą obdarowanego.
  • Przetwory to kolejny świetny pomysł na prezent. Zarówno te słodkie (dżemy, konfitury, soki i przeciery) jak i te wytrawne (pikle, marynowane cytryny, ostre papryczki w oliwie).

Rękodzieło


  • Jeśli masz zdolności manualne, możesz wykonać dla najbliższych ramkę na zdjęcia i umieścić w niej fotografie, które ucieszą obdarowanego.
  • Maskotki uszyte dla najmłodszych, to piękna pamiątka, która często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.
  • Jeśli przy szyciu jesteśmy, to poduszki ucieszą tych, którzy wyrośli już z maskotek.
  • A jeśli czujesz się na siłach, to możesz pokusić się o przedmioty zdobione metodą decoupage.
  • Malowane szkło (misy, patery) to piękny, oryginalny prezent.
  • Własnoręcznie wykonana biżuteria lub breloki to dobry pomysł, który zrealizować mogą nawet najmłodsi (pod czujnym okiem opiekunów).


Kupony


Pomysłem na prezent dla partnera są kupony. Zarówno te "niegrzeczne" (w tym masaż), jak i takie na wykonywanie prac domowych, których nikt nie lubi (odkurzanie, pranie, zmywanie, prasowanie czy wyrzucanie śmieci).


Pamiętajcie o opcji własnoręcznie wykonywanych prezentów, jeśli krucho z gotówką, chcecie sobie wręczyć prezenty w gronie domowników (a cały koszt obciążyłby budżet domowy), lub macie chwilowo więcej czasu, który możecie przeznaczyć na zrobienie czegoś pożytecznego. Przy okazji weźcie pod uwagę, że pożytkując czas w ten sposób, nie wydajecie pieniędzy tylko dlatego, ze "wypada pokazać, że się pamięta". Jeśli chodzi tylko o to, to własnoręcznie wykonany prezent ucieszy podwójnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz