piątek, 29 marca 2019

Pora radosna!

Nadeszła kalendarzowa wiosna, a wraz z nią sezon na imprezowanie w plenerze. Co to ma do oszczędzania? A to, że kiedy możemy wyjść do ogrodu, rozpalić grilla i spotkać się z przyjaciółmi, nie musimy spotykać się z nimi w klubach, a to oznacza oszczędności!

Składkowy Grill


Grill na powietrzu to świetny pretekst, by spotkać się z przyjaciółmi i zorganizować tak zwaną imprezę składkową. Niech każdy przyniesie coś ze sobą - piwo, sałatkę, ciasto, kiełbaski. Gospodarz zatroszczy się o węgiel, pieczywo, musztardę i ketchup, a reszta niech będzie rozdzielona pomiędzy gości. W ten sposób za niewielkie pieniądze można wspólnie spędzić całą sobotę! A rozrywka, która daje frajdę, pozwala wypocząć i nie generuje kosztów to udana rozrywka!

Inne wiosenne rozrywka


Wiosna to także doskonały czas na oszczędzenie na sporcie (nie trzeba wynajmować hali by pokopać piłkę, można to zrobić na powietrzu), czy dzieciach (wystarczy wyjść z nimi na spacer, nie potrzeba zabierać ich do ciepłego kina czy sali zabaw). W końcu możemy pobiegać po parku, zamiast na siłownianej bieżni. To samo dotyczy jazdy na rowerze - prawdziwy zastąpi ten stacjonarny. Wszystko to służy naszej kondycji, a ta przekłada się na wydajność w pracy, brak chorób i wydatków na lekarzy i leki. W szerszej perspektywie nie jest to bez znaczenia, bo rachunki medyczne potrafią pochłonąć część budżetu, a także pulę pieniędzy odłożoną "na czarną godzinę".

Przestawienie trybu


Wiosna to także doskonały czas na zmianę trybu myślenia. Czas zmian, nowych początków. Dlatego właśnie zachęcam do ponownego przemyślenia stanu swoich finansów, analizy i próby wyeliminowania zbędnych kosztów (jak na przykład karnet na siłownię - w wielu miejscach istnieją siłownie plenerowe, na których możemy ćwiczyć bezpłatnie). To także czas wiosennych porządków - być może zalegają Wam jakieś rzeczy, których chcecie się pozbyć. Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe mogą pomóc Wam zamienić te niechciane rzeczy na gotówkę lub coś, co chcielibyście mieć. W domu zrobi się także więcej miejsca, co też nie jest bez znaczenia. Nawet jeśli część rupieci wyląduje na śmietniku, to nadal może być dobra zmiana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz