piątek, 1 kwietnia 2022

Zbieraj Zwroty

Wiele osób pytało mnie, skąd mają brać nawet te drobne kwoty, które chciałyby odkładać, jeśli ich budżet domowy zamyka się na zero z miesiąca na miesiąc. To trudna sytuacja, ale nawet w takim przypadku zdarzają się sytuacje, w których mamy niespodziewany zastrzyk gotówki. Trzeba jednak dostrzec kiedy faktycznie jest to zastrzyk gotówki, by móc wykorzystać ten moment.


Czym są zwroty


To może być zwrot długu, który zaciągnął przyjaciel, zwrot podatku, pieniądze zwrócone przez sklep po tym, jak oddaliśmy nieudany zakup (za mała bluzka, kiedy nie ma już większego rozmiaru). Być może rozmyśliliśmy się i skorzystaliśmy z dwutygodniowego terminu zwrotu w przypadku zakupu przez internet. Musimy być czujni, by zamiast traktować te pieniądze jak każde inne, zauważyć, że jest to kwota, z której utratą już się pogodziliśmy, albo której nie spodziewaliśmy się w tym momencie. To właśnie pieniądze, które możemy odłożyć. 

I nie potrzeba Wam wiedzieć niczego więcej. Jeśli Wasz budżet nieustannie zamyka się na zero, a chcielibyście stworzyć sobie poduszkę finansową, zgromadzić zaskórniaki na czarną godzinę, to właśnie miejsce, z którego powinniście czerpać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz