piątek, 26 lutego 2021

Złota Lokata Kapitału

Osoby, które poszukują pozabankowej lokaty kapitału z pewnością cieszy fakt, ze cena złota spada. Taka sytuacja ma miejsce od sierpnia ubiegłego roku, ale nie będzie trwać wiecznie. Być może zbliża się moment, kiedy warto będzie kupić złoto w sensie fizycznym, lub zainwestować w instrumenty finansowe na nim oparte.

W pierwszej połowie zeszłego roku cena złota poszybowała w górę. Zainteresowanie tym surowcem wynikało z stanu pandemii, szalejącej na świecie - pieniądze musiały znaleźć jakiś cel, a wiele z nich było w tym czasie niedostępnych. Spadek ceny po odmrożeniu (nawet częściowym) gospodarki był oczywisty - kapitał musiał wrócić do obiegu. Cena złota, które wiele osób w tym czasie sprzedawało, by odzyskać gotówkę spadła i spada nadal. Analitycy jednak prognozują, że w najbliższych latach cena złota będzie szła w górę. Jeśli więc szukasz solidnej, długoterminowej inwestycji, przyjrzyj się rynkowi złota.

Zalety lokowania w złocie:
  • Złoto jest namacalne i łatwo rozumiane - nie jest to instrument finansowy dla elity, nie wymaga specjalistycznej wiedzy,
  • Złoto zajmuje niewiele miejsca, łatwo je przechowywać, łatwo spieniężyć,
  • Ludzie inwestują w złoto od setek lat,
  • Historycznie to zawsze dobra (zyskowna) inwestycja,
  • Inflacja nie wpływa na wartość złota (a zatem nie traci ono na wartości poprzez inflację),
  • Dobra inwestycja dla osób, które nie mają zaufania do systemu bankowego,
Dlatego jeśli masz większą kwotę pieniędzy, którą chcesz ulokować na długi czas, bez konieczności kontrolowania, analizowania i podejmowania działań, złoto będzie dla Ciebie idealnym i najbezpieczniejszym sposobem na inwestowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz