piątek, 19 lutego 2021

Jak systematycznie zarabiać na pisaniu

Pisałem nie raz, że przy oszczędzaniu, nie kwota jest najważniejsza, a systematyczność. Otóż przy zarabianiu przez internet (chociaż przecież nie tylko przez internet, bo do dziennej pracy też nikt nie idzie raz - jeśli chcesz stale zarabiać, pracujesz codziennie), systematyczność także jest kluczowa. Problem w tym, że nikt nie chce wracać z pracy i spędzać całych wieczorów na pracy w domu. Tak oczywiście też można, ale ten schemat polecam wyłącznie "grupie minus". Wszyscy inni, którzy chcą dorobić sobie przez internet, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu, mogą zastosować się do poniższych wskazówek.

Baza Tekstów


Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. To nie tak, że napiszemy jeden tekst i on od razu się sprzeda i na nim zarobimy. Najprawdopodobniej najpierw będziemy musieli napisać takich tekstów 20, albo i 50, stworzyć swoją bazę tekstów, spośród których klienci będą mogli wybierać i dopiero wtedy zaczniemy na serio zarabiać. Oczywiście może to zdarzyć się szybciej, ale zakładając konto na Giełdzie Tekstów, należy liczyć się z tym, że zanim wypłacimy pieniądze, będziemy musieli popracować.

Cykl Pracy


Przed przystąpieniem do każdego zadania, dobrze jest mieć plan. Tym razem jest on dziecinnie prosty. Po pierwsze, należy wziąć czystą kartkę papieru (albo plik jakiegoś edytora, gdzie możemy wprowadzić tekst) i wynotować sobie 10 pomysłów na artykuły (tytuł, słowo kluczowe i o czym będzie). To praca, którą należy wykonać pierwszego dnia cyklu. Kiedy wypiszemy sobie pomysły na 10 tekstów, dzień pracy możemy uznać za zakończony.

Następne dni cyklu polegają na tym, by napisać 2 artykuły. Wybieramy temat z listy, piszemy tekst, wystawiamy go na sprzedaż, wykreślamy z listy. I tak samo postępujemy z drugim tekstem. Dodatkowo, jeśli wpadniemy na pomysł artykułu, dopisujemy go do naszej listy. Robimy tak każdego dnia, jeśli mamy na liście dostępne jakieś tematy. 

Kiedy lista będzie pusta, wracamy do początku i poświęcamy dzień na wymyślenie kolejnych 10 tematów.

W ten sposób w tygodniu napiszemy przynajmniej 10 tekstów. Budujemy bazę, mamy co sprzedawać i niebawem zaczniemy osiągać zyski.

Na Fali


Wiadomo, że jeśli widzimy efekty naszej pracy, mamy większą chęć pracować. Dlatego właśnie proponuję, by za każdym razem, kiedy sprzeda się jakiś tekst, napisać jeden dodatkowy. Baza będzie się powiększać, a pieniądze gromadzić w portfelu. Dodatkowo, proponuję, by po każdej wypłacie pieniędzy na konto, zwiększyć liczbę tekstów pisanych dziennie o jeden. Na stałe. To jeszcze bardziej przyspieszy pracę, a zatem pomoże zwiększyć zyski. A widząc efekty z pewnością będziemy chcieli zwiększyć tempo. 

Bonus


Ostatnio oglądam serial "Good Place", którego odcinki trwają po dwadzieścia parę minut. Piszę więc pomiędzy kolejnymi odcinkami, nagradzając się odcinkiem za każdy napisany artykuł. W ten sposób w godzinę oglądam dwa odcinki, a moja baza tekstów wzbogaca się o dwa teksty. Jeśli mam chęć obejrzeć pięć odcinków nie ruszając się z kanapy, po prostu piszę najpierw pięć tekstów i nagradzam się dwugodzinnym maratonem "Dobrego Miejsca". Polecam system nagród - działa motywująco i przynosi efekty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz