piątek, 20 listopada 2020

Ostatni Dzwonek

Jak co roku, chciałem w tym okresie zwrócić uwagę, że to już ostatni dzwonek na kupowanie prezentów gwiazdkowych. Wiem - większość z Was jest zła, że w hipermarketach i galeriach handlowych (które w tym roku są zamknięte, co także jest powodem niniejszego wpisu), zaraz po Święcie Zmarłych pojawiają się dekoracje świąteczne, a z głośników sączy się nie wiadomo czemu "Last Christmas" zespołu Wham!.

Okazje świąteczne


Cóż, moja filozofia głosi, że nie ma czegoś takiego jak "okazja przedświąteczna". I sprawdźcie sami - to co dzisiaj możecie zakupić w normalnej cenie "199 PLN", przed świętami będzie opatrzone karteczką "Okazja 299 249 PLN". Takie właśnie są przedświąteczne promocje. Co innego promocje poświąteczne, kiedy to sklepy stacjonarne wypychają towar, który nie sprzedał się przed gwiazdką, ale to temat nie na teraz. Jeśli jednak macie w planach większe zakupy, na przykład elektroniki, wstrzymajcie się do początku stycznie (lub końca grudnia).

Z moich doświadczeń wiem, że jedyną okazję można złapać, kupując choinkę w wigilię po 16. Wtedy faktycznie można dostać ją za grosze. Jeśli chodzi o prezenty, które mają się pod nią znaleźć, to czas się niestety kończy.

Lockdown


Drugim powodem tego, że czas się kończy jest częściowe zamknięcie handlu stacjonarnego. W tym roku firmy kurierskie i poczta będą więc jeszcze bardziej zawaleni robotą, a terminy dostaw mogą się tym bardziej wydłużyć. Jeśli więc zamawiasz prezenty, a tym gorzej jeśli sprowadzasz je z zagranicy, czas na to, by przyszły sprawnie zaczyna powoli się kończyć. Warto wziąć to pod uwagę.

Tanio i Oryginalnie


W tym roku namawiam, by zamiast kupować drogie prezenty, zaskoczyć obdarowanych czymś, czego sami nie znajdą. Rękodzieło, liczone w kilku a nie tysiącach egzemplarzy (albo w ogóle wykonane na zamówienie, jedna sztuka, całkowity unikat), to sposób na to, by okazać najbliższym, że o nich myślimy i dbamy, nie wydając tysięcy złotych. Dlatego własnie chciałbym wszystkich zachęcić do zakupów na Cacudełko - ręcznie robione maskotki, które są świetnym dodatkiem do prezentu, prezentem samym w sobie, ozdoba choinkową, albo czymś, co każdy może znaleźć na wigilijnym talerzyku - ozdobą i prezentem w jednym. Obecnie na stronie pojawiły się także ręcznie dziergane, ciepłe, zimowe czapki. Oryginalne i niepowtarzalne z dobrej jakości surowca. Chcesz mieć zimową czapkę, której nie ma nikt inny - polecam.

PS: Kupując na powyższej stronie kupujesz od artysty - bez pośredników, bez dodatkowych kosztów. Twój zakup wspiera tylko osobę, która ręcznie wykonuje te przedmioty. Wesprzyj akcję #kupodartysty !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz