piątek, 28 sierpnia 2020

Moda i Styl

Moda to bardzo zdradliwa sprawa. Ciągle się zmienia i chcąc za nią nadążyć, narażamy się na kosztowne zmiany zawartości szafy niemal przed każdym sezonem. Podążanie za modą lepiej więc zostawić tym, którzy nie oszczędzają. Nie znaczy to jednak, że musimy chodzić w starych, brzydkich i niepasujących do siebie ubraniach. Można bowiem dobrze wyglądać, nie podążając za chwilowymi trendami.


Ponadczasowy Styl


Jeśli chcesz dobrze wyglądać, przyciągać wzrok elegancją, a nawet zadać odrobinę szyku, gdy sytuacja tego wymaga, nie musisz mieć ciuchów z najnowszych kolekcji. Znacznie taniej wyjdzie postawienie na strój ponadczasowy, uzupełniany jedynie jakimiś dodatkami, nawiązującymi do aktualnego trendu kolorem czy stylistyką. Mała czarna to przykład ponadczasowego ubioru, który z mody nie wychodzi nigdy, a bransoletka czy chusta w najmodniejszym kolorze sprawi, że wszyscy zauważą, że wiemy co jest grane. Takie podejście do stroju nie tylko ograniczy koszty i zmniejszy ilość koniecznego miejsca w szafie, ale także ograniczy ilość czasu, jaki spędzasz przed lustrem.

Własny Image


Innym podejściem do sprawy stylizacji jest posiadanie własnego stylu. Wyróżnianie się w ten sposób także zawsze jest w modzie, a skutecznie ogranicza wydatki (gdyż po skompletowaniu garderoby posłuży nam ona dłużej niż jeden modowy sezon). Samo wypracowanie własnego stylu może zająć trochę czasu, ale nie będzie nawet w części tak kosztowne, jak kupienie kreacji z pierwszych stron pism o modzie. Jeśli więc ktoś nie chce się wpisywać w rubryczkę "ponadczasowa elegancja", także nie musi wydawać całej wypłaty, by ścigać pomysły kreatorów mody.

Zwróć uwagę na jakość


Jedna tylko rzecz nie powinna się zmieniać, gdy chcemy oszczędzać. Zawsze musimy zwracać uwagę na jakość kupowanych ubrań. Jeśli wymieniamy całą garderobę co sezon, nie ma to znaczenia, ale gdy chcemy oszczędzić, powinniśmy wydać nieco więcej i kupić taką odzież, która będzie dobrze wyglądać przez lata, nie straci kolorów, nie skurczy się w praniu i nie zdefasonuje podczas noszenia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz