piątek, 22 maja 2020

Zmiany na Giełdzie Walut

Od jutra wchodzą zmiany w regulaminie portalu Giełda Walut. Są to zmiany, które niestety nie działają na korzyść użytkownika, ale warto o nich wiedzieć. 

Zamieszczam tę informację, ponieważ wielokrotnie namawiałem Was do korzystania z tej formy wymiany walut, która świetnie sprawdza się przy spłacie kredytów mieszkaniowych w walucie obcej, o czym pisałem tutaj. Wiem z otrzymywanych od Was wiadomości, że część z Was posłuchała mojej rady i sporo zaoszczędziła.

Jakie zmiany nas czekają?


Nowy regulamin dostępny jest w całości tutaj, natomiast najważniejsze zmiany to:
  • Wzrost prowizji za wymianę walut z 0,23% na 0,28% (nadal będzie taniej niż spread w jakimkolwiek banku czy kantorze), co jest o tyle nieuzasadnione, że wartość ta jest procentowa, a zatem inflacja nie ma na nią wpływu (wskutek inflacji ludzie obracają większymi kwotami, a to właśnie równoważy inflację),
  • Opłata za przelewy poniżej 2000 PLN wynosić będzie teraz 1 PLN (dotychczas była bezpłatna),
  • Znika darmowa wypłata na konta walutowe w mBank-u (teraz 5 PLN), oraz do kilku innych banków (lista banków z darmową wypłatą znajduje się w tabeli opłat i prowizji),
  • Zmiany w sposobie weryfikacji klienta,
  • Aktualizacja zgód marketingowych,

Tak więc, jeśli planujecie większą wymianę, warto zrobić to jeszcze dziś i oszczędzić 0,05% (5 PLN na każdych 10 000 PLN). Warto także zastanowić się nad kwotą przelewów i starać się robić takie, które przekraczać będą 2 000 PLN (czyli lepiej wymienić walutę na kilka rat od razu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz