piątek, 20 grudnia 2019

Telefon Stacjonarny to też koszty

Dzisiaj wpis krótki, bo kto tuż przed świętami ma czas i ochotę na długie dywagacje i przemyślenia. A więc do dzieła!

Wiele osób nadal posiada w domu telefon stacjonarny. Są to przeważnie osoby, które przez wiele lat czekały na instalację tego urządzenia w latach PRL i teraz trudno im się z nim rozstać. Są też przywiązane do numeru. Czy to nadal ma sens?

Telefon stacjonarny to nie jest duży wydatek. Abonament to obecnie około 10 PLN (nawet jeśli jest za złotówkę, to nie wybierając go, można skorzystać z promocji na inny produkt, więc mimo, że nie generuje kosztu, to zabiera możliwość oszczędności, a zatem wychodzi na to samo). Niby nie dużo, ale jednak. Rzecz w tym, że telefon stacjonarny nie jest już potrzebny.

Zakładając, że większość osób posiada telefony komórkowe, a zatem może dzwonić i na komórki i na numery stacjonarne, alarmowe i wszystkie inne. A skoro tak, to do czego właściwie mógłby im być potrzebny telefon stacjonarny? Być może do rozmów zagranicznych? Ale, jeśli często kontaktują się z zagranicą, to lepiej zainwestować w internet i program do rozmów telefonicznych, albo nawet z przekazem obrazu. Technologia prosta w użyciu i tańsza, a dająca więcej możliwości.

Jedynie gdy mamy do czynienia z kimś, kto nie ma internetu, dość często prowadzi zagraniczne rozmowy telefoniczne i ma je w abonamencie (lub w promocyjnej cenie), istnieje sens posiadania telefonu stacjonarnego. Ale nawet wtedy warto rozejrzeć się za operatorem, który w podobnej cenie zaoferuje nam łącze internetowe. Wszak jest ono o wiele bardziej wszechstronne.

A zatem, jeśli nadal opłacasz abonament za telefon stacjonarny, istnieje duża szansa, że możesz zaoszczędzić, rezygnując z tego luksusu lat PRL i przesiadając się wyłącznie na nowszą technologię. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz