piątek, 6 września 2019

Weryfikacja kosztów bankowych


Koniec wakacji, a zatem do roboty. Proponuję zacząć sezon od sprawdzenia, czy banki, w których macie konta nie wprowadziły nowych opłat. To potrafi zaskoczyć, bo często przez kilka miesięcy nie sprawdzamy salda i nie jesteśmy świadomi faktu bycia okradanymi - bo tym jest przecież wprowadzenie opłaty do bezpłatnego dotąd konta.

Konto już nie darmowe


Często dzieje się tak, że darmowe konto jest nim tylko przez pewien czas. Zdarza się, że kończy się promocja na bezpłatne korzystanie z karty płatniczej, albo zmieniają się warunki przyznawania ulgi w opłatach. Warto więc przynajmniej raz na pół roku sprawdzić, czy nie dopłacamy do usług bankowych. A kiedy się tak stanie, rozstać się z dotychczasowym bankiem i podpisać nową umowę.

Konto z bonusem


Warto także pamiętać, że nowa umowa, to nowe promocje. Często lokata lub konto oszczędnościowe dla nowych środków z atrakcyjnym oprocentowaniem (jak w przypadku konta w Getin Banku), czasem zwrot gotówki za zakupy albo ciekawe zniżki do sklepów (jak w koncie "powrót do szkoły" w BNP Paribas), a nawet prowizje za polecanie konta rodzinie i znajomym (jak ma to miejsce w Santander Banku).

Opcji jest wiele, ale pewne jest jedno - nie warto płacić za konto bankowe ani za kartę płatniczą, ponieważ banki prześcigają się w darmowych ofertach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz