piątek, 16 sierpnia 2019

Prezent dla dziecka

Czy wolno w ogóle oszczędzać na własnych dzieciach? Takie ujęcie tematu z pewnością jest kontrowersyjne. Dodam zatem, że chodzi mi o prezent dla dziecka. Zabawkę, żeby być bardziej szczegółowym. Osobiście uważam, że lepiej kupić fajny prezent dobrej jakości, niż kiepskie badziewie. Ale jakość kosztuje.

Istnieje jednak prosty sposób na to, by dziecko dostawało prezenty dobrej jakości, a cała rodzina nie wydawała dużych sum. Pomysłem jest prezent składkowy - na przykład jeden od rodziców i dziadków. W ten sposób można obdarować dziecko piękną, dużą zabawką wysokiej jakości, zamiast kilkoma gratami, które w sumie będą kosztować tyle samo a na domiar złego zawalą półki w dziecięcym pokoiku.

A nawet jeśli na prezencie nie oszczędzimy (wydamy tyle samo ile planowaliśmy), ale kupimy jeden prezent, zauważmy, że bardzo często płacąc więcej, dostajemy jeszcze więcej, a zatem składając się na jeden prezent, będzie on przewyższał to, co każdy z nas kupiłby samodzielnie. Na przykład, kupując jeden duży zestaw klocków lego za 300 PLN dostaniemy o wiele więcej klocków niż w sześciu małych zestawikach po 50 PLN każdy. Jeśli nauczymy dziecko, że na urodziny dostaje jeden duży prezent od rodziców i dziadków (a mniejsze na przykład od wujków i przyjaciół), to nikt nie będzie stratny. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz