poniedziałek, 20 maja 2013

Nie wszystko złoto - nawet złoto nie złoto.

Dotychczas powszechnie uważało się, że złoto stanowi idealną i bezpieczną inwestycję, że nie da się na nim stracić, że kurs złota zawsze będzie rósł. Założenia z gruntu błędne, gdyż nie może być tak, by kurs zawsze rósł. Obecnie rynek zweryfikował te założenia. Przerażeni inwestorzy zaczęli panikę, a tymczasem fakty są takie, że złoto wróciło do ceny sprzed zaledwie 2-3 lat. To nie oznacza utraty dobytku całego życia. Przy tak szybko rosnącej cenie złota w ostatnich latach, oczywistym jest, że prędzej czy później musiało się tak stać. A skoro jest to coś, czego można się było spodziewać, można to wykorzystać.

Obecnie cena złota wynosi około 140 - 145 PLN za gram (4 380 - 4 520 PLN za uncję). Skoro cena spadła, to może warto dopilnować, by po niższej, okazyjnej cenie złoto dokupić?

Zwykły człowiek, który nie chce się angażować, wyszukiwać i śledzić rynku, tylko potraktować złoto jako długoterminową lokatę kapitału, może dokonać zakupu także w zwykłym sklepie, po nieco wyższych oczywiście niż rynkowe cenach.

Najpopularniejsze wymiary to:
lub zwyczajnie wyszukać interesujący nas rozmiar sztabek złota poprzez wyszukiwarkę najtańszych cen, która porówna oferty wielu sklepów. W ten sposób możemy często kupić tego typu wyrób poniżej ceny oferowanej przez specjalistyczne sklepy Mennicy.

Nie martwmy się więc spadającą ceną złota i nie przegapmy dobrego momentu na zakup tego kruszcu - moment ten niebawem nadejdzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz