środa, 24 kwietnia 2013

Wspólne przejazdy

Już kiedyś pisałem o systemie podwożenia się, autostopu ze zrzutką na paliwo, ale postanowiłem wrócić do tematu. Planując podróż, a nie posiadając pojazdu, warto podróżować autostopem. Sposób ten jest wygodny i tani. Tym wygodniejszy, jeśli skorzystamy ze specjalnych stron, takich jak BlaBlaCar.pl. Strona pozwala nam sprawdzić, czy ktoś nie jedzie akurat w danym terminie w kierunku, który nam odpowiada i zabrać się z nim, uiszczając znaną z góry opłatę. Ciekawe rozwiązanie, gdyż cena przeważnie jest sporo niższa niż ceny zwykłych przewoźników. Na stronie poza trasą i ceną przejazdu możemy także zapoznać się z opiniami o naszym kierowcy (jeśli już jakieś posiada), zobaczyć w formie ikonek, czy jest gadatliwy, czy słucha muzyki w trasie, czy w samochodzie wolno palić i tym podobne, a także iloma miejscami wolnymi dysponuje.

Z drugiej strony, planując podróż własnym samochodem, możemy w serwisie wystawić swoją ofertę, a zyskując pasażerów otrzymamy zwrot za paliwo, partycypację w kosztach albo nawet drobny zarobek, gdyby pasażerów znalazło się kilku. Zachęcam do samodzielnego sprawdzenia tego serwisu - http://www.blablacar.pl/.


2 komentarze:

  1. Witam. Cieszę się, że zainteresował Cię nasz serwis, ale mam prośbę o korektę jednego stwierdzenia. BlaBlaCar to portal społecznościowy i działa na zasadzie dzielenia się kosztami przejazdu z pasażerami, a nie zarabianiu. Przy dodawaniu przejazdu nasz kalkulator podpowiada kierowcy cenę, jaką może zaoferować pasażerom za miejsce w aucie, ale kierowca powinien tę cenę ustawić w taki sposób, aby opłaty od wszystkich ewentualnych pasażerów jedynie pokryły mu koszty paliwa. Zapraszam do korzystania - jest już z nami kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pozdrawiam, Michał z BlaBlaCar.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za sprostowanie, jednak mnie, z punktu widzenia tego bloga, zainteresował przede wszystkim aspekt oszczędnościowy przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o zarobek - miałem na myśli to, że jadąc samemu zużyjemy prawie tyle samo paliwa co z kimś, a więc jednak zabierając pasażera zarobimy na tym (mimo iż w rzeczywistości będzie to oszczędność). Strona społecznościowa serwisu - cieszę się, że istnieje, jednak w przypadku tego konkretnego bloga - nie jest kwestią nadrzędną.

      Usuń