piątek, 26 kwietnia 2019

Wyjazdy bez dodatkowych kosztów

Majówka tuż tuż, a jak wiadomo, w naszym kraju długi weekend majowy oznacza wyjazdy. Na grilla, na plażę, na łódkę, pod namiot - słowem, często nie do pięciogwiazdkowego hotelu, a właśnie na łono natury, gdzie warunki nie są idealne. Tego właśnie chcemy.

Zabezpiecz swoje rzeczy


Niestety, właśnie w takich miejscach często brudzimy ulubione ciuchy, zalewamy książki i telefony, wrzucamy w błoto słuchawki i niszczymy inne elementy bagażu. Abu temu zapobiec, dobrze jest zaopatrzyć się w woreczki strunowe (możesz je kupić tutaj), a następnie umieścić w nich wszystkie podatne na zniszczenia przedmioty (książki, telefony i inną elektronikę, a nawet ciuchy, jeśli kupisz odpowiednio większe worki), a także te, które nie powinny zamoknąć (zapałki, środki opatrunkowe czy suchy prowiant). W ten sposób bez stresu połazisz po górach, poleżysz na plaży, popłyniesz na spływ kajakowy czy wybierzesz się w rejs po mazurskich jeziorach. 

Pamiątka z podróży

Przed powrotem aż prosi się, by zabrać ze sobą coś, co przypomni nam o miło spędzonych chwilach. W takich chwilach idziemy najczęściej do sklepu z pamiątkami i kupujemy ciupagę znad morza, magnes na lodówkę, breloczek i inne plastikowe badziewie. A duże lepiej jest zabrać kij, którym podpieraliśmy się na szlaku, znalezioną muszelkę, bursztynek czy choćby zwykły kamyk albo papierową ulotkę z menu ulubionej restauracji, w której się żywiliśmy. To znacznie lepiej odda ducha przeżytych chwil. A do tego, co oczywiste, pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydamy na dodatkowe atrakcje, czy choćby jeszcze jedną smażoną flądrę w barze na plaży. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz