wtorek, 29 maja 2018

Ekologia, czyli oszczędzanie przyrody

Ekologia w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Jest modna, ale dla wielu osób jest czymś więcej. Stanowi sposób bycia, styl życia, a nawet jego sens. To bardzo dobrze, bo przecież oszczędzanie kondycji planety wszystkim wyjdzie na zdrowie. Czasem warto więc pomyśleć nie tylko o sobie, ale i o środowisku. Szczególnie, jeśli koniec końców można na tym coś zaoszczędzić.

Jakiś czas temu w każdym supermarkecie dostępne były jednorazowe torebki foliowe, w które można było zapakować zakupy. Odkąd modne jest być Eko (a sklepy za tą modą chętnie podążają), reklamówki takie nie są już bezpłatne. Nadal są tanie (pewnie w cenie worka na śmieci, a można je tak wykorzystać), ale pojawiło się rozwiązanie zamienne. Bawełniane torby z logo sklepu (i koniecznie oznaczeniem, że są ekologiczne) dostępne są w każdym markecie w cenie do 5 złotych. Nie są może ładne i z pewnością nie można ich nazwać stylowymi, ale mają nad foliówkami kilka znaczących przewag. Przede wszystkim są wielokrotnego użytku - trwalsze niż reklamówki nie niszczą się po pierwszym użyciu. Są także wygodniejsze, gdyż nie wżynają się w palce, nawet obciążone. Po trzecie są bardziej pakowne, zarówno pod względem udźwigu jak i możliwej do zmieszczenia objętości. Gdy zestalić te zalety okaże się, że są także tańsze - zastępują kilka siatek i to wielokrotnie w czasie użytkowania. A zniszczone można zawsze odnieść do sklepu i wymienić na nowe. Wystarczy tylko pamiętać, by idąc na zakupy zawsze mieć je przy sobie.

A co ze stylem? Z modą? Przecież pisałem o tym, że ekologia jest modna, nie mogło mi chodzić o bawełniane torby z logo sklepu - te z modą nie mają wiele wspólnego. To prawda. Jednak można kupić sobie stylową, firmową torbę zakupową z ciekawym wzorem, długimi uszami (żeby zawiesić na ramieniu), podszewką, kieszonką i to zarówno z bawełny jak i ekologicznego lnu. Taka przyjemność oczywiście kosztuje, ale tutaj nie chodzi już o oszczędność pieniędzy, ale o środowisko i... modę. A moda nie musi być tania. Na modne buty wydajemy więcej niż na inne, równie wygodne. Ta torba kosztuje swoje, ale dzięki mnie można uzyskać na jej zakup całe 10% rabatu. Wystarczy polubić i udostępnić sklep Change Akcesoria na facebooku, a podczas zakupu podać tajne hasło "Grosik do Grosza".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz