środa, 15 lipca 2015

Tanie Przesyłanie

Kupując towary przez internet, co jest często tańsze i wygodniejsze niż konwencjonalne zakupy w sklepach, często pomijamy koszt wysyłki podczas "liczenia" oszczędności. Istnieje jednak kilka prostych zasad, którymi możemy się pokierować, by zaoszczędzić nie tylko na towarze, ale także na przesyłce. Dotyczy to zarówno aukcji internetowych, jak i wyszukiwarek towarów z porównywaniem cen, takich jak ta:


Gdy znajdziemy już odpowiedni towar, należy porównać nie tylko jego cenę u różnych sprzedawców, ale także cenę przesyłki, gdyż dopiero suma tych dwóch stanowi właściwy koszt.

Aby obniżyć koszta możemy:

  • zakupić większą ilość towarów, by osiągnąć próg darmowej wysyłki (istnieje w większości sklepów internetowych). Zamówienie dopełniamy oczywiście czymś co potrzebujemy lub opłaca nam się kupić (nie poniesiemy kosztów przesyłki, więc być może po ich odjęciu okaże się, że transakcja warta jest rozważenia, a dodatkowy zakup przyda się jako prezent przy najbliższej okazji imienin czy gwiazdki dla kogoś, komu i tak chcielibyśmy zrobić prezent).
  • zaczekać na dzień darmowej wysyłki - tradycyjnie jest taki dzień w grudniu, a do tego część sklepów robi tego typu akcje w czasie urodzin sklepu lub użytkownika - warto dopytać.
  • znaleźć sklep położony w pobliżu i osobiście odebrać towar (jeśli nie jest zbyt ciężki). Wiele sklepów oferuje darmową przesyłkę do współpracujących salonów partnerskich, skąd przedmiot można odebrać.
  • Poszukać opcji najtańszej dostawy i zapłacić z góry. W większości przypadków koszty się obniżą.
  • Poprosić o odebranie znajomego, który sklep ma w pobliżu, a z którym będziemy się widzieli w niedalekiej przyszłości. Poza tym lepiej wydać pieniądze na podróż, by zobaczyć się z przyjacielem niż na przesłanie paczki - przyjemne z pożytecznym.
To żadna rewolucja, ale przypominając sobie o tym, że przez internet szukamy towarów tańszych, warto pamiętać o tym, że walcząc o oszczędności, warto czyhać na każdy grosik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz