sobota, 22 grudnia 2012

Zakupy Grupowe 70%, 80%, 90%

Zakupy grupowe, to swoiste agregatory sklepów i usług, w których partnerzy oferują swoje towary w promocyjnych cenach pod warunkiem, że zbierze się odpowiednio duża liczba klientów. Ten prosty pomysł sprawił, że rozwinęły się całe sieci zakupów grupowych, dzięki którym każdy klient z tej dużej grupy może skorzystać z promocji, a zadaniem serwisu jest znalezienie odpowiedniej liczby klientów, dzięki którym zniżka zostanie uaktywniona. Wszystko to sprawia, że możemy trafić na interesujące okazje i bardzo atrakcyjne ceny w bardzo szerokiej ofercie. A zapisanie się do takiego serwisu nic nie kosztuje.

Najbardziej znanym takim systemem jest system Groupon. Sam z niego korzystałem i muszę przyznać, że proponowane okazje są bardzo interesujące. Groupon na co dzień prezentuje szeroki zakres usług, zakupów, podróży i szkoleń w korzystnych cenach (do 70% mniej). Każdego dnia oferuje setki ofert, o których zarejestrowani użytkownicy zostają poinformowani drogą mailową. Jest to ogromny potencjał i szansa na duże zyski dla partnerów, którzy chętnie umieszczają swoje promocje na tym serwisie, co z kolei staje się szansą dla klienta. Muszę jednak ostrzec, by przed zakupem sprawdzić ofertę u partnera, gdyż serwis nie przejmuje odpowiedzialności partnera za treść ogłoszenia, a więc procedura reklamacyjna może być utrudnienia. Zdarzyło mi się tak raz, więc nie jest to częste zjawisko. Ogólnie więc serwis jest godny polecenia.


Innym, także dość znanym systemem, jest system Gruper. Serwis ten został stworzony specjalnie dla użytkowników. którzy w największych miastach Polski mają możliwość zakupu unikalnych produktów (usług i produktów lokalnych firm np. salonów kosmetycznych lub restauracji), sprzedawanych w bezkonkurencyjnej cenie (z duże zniżki sięgające nawet 80%). Gruper oferuje najbardziej atrakcyjne oferty, ale głównie w największych miastach Polski. Każdego dnia pojawiają się nowe atrakcyjne okazje, więc, użytkownicy codziennie mają szansę na znalezienie nowej, niezwykłej oferty. Ponadto zarejestrowani użytkownicy, codziennie otrzymują informacje o nowych rabatach, które mogą zakupić w formie kuponu. Zakupione bony promocyjne można wykorzystać na przestrzeni kilku miesięcy. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe. Z tego serwisu korzystało kilku znajomych, którzy bardzo chwalili sobie jego usługi.


Trzecim z serwisów, na który chciałbym zwrócić uwagę jest Frupi. Nie korzystałem jeszcze z tego serwisu, ale niezwykłe rabaty, sięgające 90% zachęcają mnie i przy najbliższej okazji zamierzam wypróbować. Na Frupi pojawiają się codziennie nowe oferty, dla 19 polskich miast oraz oferty internetowe dla każdego. Niesamowite zniżki i ciekawe promowane produkty wyglądają bardzo zachęcająco.2 komentarze:

  1. Wszystkie oferty zakupów grupowych można przejrzeć w portalu agregującym. W Polsce jest już Godeala.pl, Gruponeo.pl i Scoupon.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z pewnością - tu pisałem jedynie o tych, z których korzystałem, z których korzystali znajomi i o tym, który zamierzam wypróbować. Jeśli masz jakąś konkretną, osobistą opinię o którymkolwiek z nich - zapraszam do podzielenia się nią.

      Usuń