wtorek, 17 lipca 2012

Jezyki Obce

Jeśli chcesz się nauczyć języka obcego (na przykład Angielskiego) to wcale nie musisz płacić po kilkaset złotych za semestr a do tego kupować drogich książek. Wystarczy trochę samozaparcia. Często jedyne co oferuje nam kurs, to właśnie ta odrobina samozaparcia - zapłaciłem, więc trzeba się przykładać. Dla tych, którzy nie chcą tyle płacić - moje rady.

Po pierwsze - potrzebny będzie dobry słownik. Najlepiej Angielsko Angielski - wtedy ucząc się jednego słówka poznajemy nowe. Nie polecam słowników online, tłumacza czy innych tego typu aplikacji - sprawdzenie słowa w papierowym, książkowym wydaniu procentuje natychmiast, mimo że wymaga więcej czasu, to czas ten nie jest stracony tak jak w przypadku słowników online. Polecam Oxford Wordpower - świetny słownik, zawierający wszystko czego potrzeba przy samodzielnej nauce.

Po drugie - strony internetowe oferują masę ćwiczeń, zadań, same sprawdzają błędy - aż szkoda nie skorzystać. Mi do gustu przypadła stronka http://www.ang.pl , która w bardzo przyjemny sposób, za darmo pozwala korzystać z wielu narzędzi.

Po trzecie - strona z jakimś syntezatorem odczytującym słowa i cały tekst - dobrze się osłuchać. Nie polecam żadnego konkretnego, bo sam korzystałem z dodatku do jakiejś książki do nauki Angielskiego.

Po czwarte - filmy. Obecnie na wielu DVD a także na niektórych programach telewizyjnych można przełączyć dźwięk na oryginalny - polecam poszukać filmu w języku jaki nas interesuje i obejrzeć z oryginalnym dźwiękiem i bez napisów, lub z napisami także w tym języku.

Po piąte - w celu osłuchania się polecam słuchanie prawidłowej wymowy - na przykład BBC.

Po szóste - nic nie zastąpi pracy nad sobą, polecam więc korzystanie z fiszek - to prosty i skuteczny sposób nauki w podróży, w domu, dosłownie wszędzie. Fiszki można zrobić samemu lub kupić, a w sprzedaży jest ich cała gama:
- 500 najważniejszych słów i zdań
- Business English
- Fiszki dla średniozaawansowanych - zestaw 1 i zestaw 2
- 100 najważniejszych czasowników frazowych
- 100 najważniejszych czasowników nieregularnych
- 100 najważniejszych idiomów
- 100 najważniejszych kolokacji
- 100 najważniejszych przysłów i cytatów

i inne.

Nie przepłacaj za coś, co możesz zrobić samemu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz