piątek, 3 stycznia 2020

Nowa szansa

Wybrzmiały fajerwerki, i strzały z korków od szampana, a zatem można zająć się sprawami przyziemnymi. Początek roku, to dla wielu osób nowa szansa, czyste konto, okazja do zaczęcia wszystkiego od zera, uporządkowania swoich spraw i podejmowania wyzwań. Gorąco zachęcam do formułowania postanowień noworocznych, a jeśli udało się zrealizować te z ubiegłego roku, do ich rozszerzania (a przynajmniej kontynuowania). 

Jeśli udało Ci się odkładać 10% wypłaty w każdym miesiącu 2019 roku, może w tym roku odłożysz 15%? A może znajdziesz nowy sposób na zarabianie? Jakaś praca dodatkowa, albo przynajmniej niewielkie nadgodziny, by dołożyć coś do budżetu? Spróbuj sprawić, by realizacja postanowienia noworocznego była wyzwaniem - niech nie przyjdzie za łatwo, niech pozwoli Ci być dymnym z siebie! Aspekt psychiki w oszczędzaniu jest równie ważny, jak pomysł na siebie.

A teraz, w weekend przemyśl dokładnie jakie cele chciałbyś osiągnąć w 2020 roku, pomyśl nad sposobami ich realizacji i zacznij robić wszystko, by dążyć do ich osiągnięcia. A jeśli będę mógł Ci pomóc, zapytaj. Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz