piątek, 24 maja 2019

Jedz najlepiej jak się da

Dziś wpis w duchu Inwestuj w Siebie. Oczywiście każda poczyniona inwestycja powinna służyć Twoim celom, ale tym razem chodzi mi o bardziej bezpośredni sposób inwestowania w siebie. I to przynajmniej na dwóch płaszczyznach - finansowej i zdrowotnej.

Jedna Ulubiona Potrawa


Bardzo wiele osób, które lubią smacznie zjeść, zupełnie nie umie gotować. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo dziwne, bo kiedy coś mi smakuje, staram się dowiedzieć jak to przyrządzić, żeby móc sobie dogadzać smacznym jedzeniem.

Znam osoby, które mają swoje ulubione danie w restauracji i zamawiają je właściwie za każdym razem. A gdyby tak zapytać kucharza o przepis? Albo sięgnąć po książkę kucharską i odtworzyć ulubiony smakołyk w domu? Zaręczam, że w większości przypadków nie jest to aż tak trudne, jak brzmi. A dla tych, którzy odpowiedzą, że nie chce im się spędzać godzin na nauce gotowania, mam jedną dobrą radę - nie spędzajcie. Nauczcie się przyrządzać tylko to jedno, ulubione danie. Przygotowane w domu będzie kilka razy tańsze niż w restauracji, nawet jeśli użyjecie składników najwyższej jakości.

Smacznie i Zdrowo


A teraz meritum sprawy. Kiedy dowiemy się jak wygląda jeden, jedyny przepis na nasze ulubione danie (wszystko jedno, czy próbowaliśmy je u znajomego, w restauracji czy znaleźliśmy przepis w książce kucharskiej), nauczymy się odtwarzać go w domu z zastosowaniem dobrej jakości składników oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także zdrowie. 

Prawie nikt, kto nie doświadczył poważniejszych problemów ze zdrowiem nie zdaje sobie sprawy, jak niebagatelny wpływ ma dobre jedzenie, świeże produkty, brak konserwantów i barwników, bez dodatku zbędnej soli i cukru. A wydatki na leki, lekarzy oraz czas spędzony w szpitalu (nie mówiąc o utraconym zdrowiu) to problemy znacznie większe, niż wydaje się zdrowym, którzy twierdzą, że mogą zjeść cokolwiek. Lepiej przestać jeść cokolwiek, póki czas i zacząć jeść tylko to, co najlepsze i z pewnego źródła. A jakie źródło jest pewniejsze od własnej kuchni?

Jeśli więc chcesz inwestować, ulokuj swój czas w sobie, naucz się gotować (chociaż podstaw, swoich ulubionych potraw), a następnie "zmarnuj" czas w kuchni zamiast iść do restauracji i zjedz to co lubisz w zdrowej, sprawdzonej wersji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz