piątek, 3 marca 2017

Szybkie i Tanie Gotowanie

Jak wiadomo, oszczędzanie polega na tym, by jak najmniej zużywać. W przypadku gotowania oznacza to, ze warto zużyć jak najmniej energii, wody na zmywanie garnków i czasu. A skoro tak, to najlepszą opcją są potrawy jednogarnkowe. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy zjeść coś zdrowego, smacznego i niekoniecznie z połączonych w jedno składników. Wtedy rozwiązaniem jest cały zestaw garnków, odpalenie wszystkich palników a następnie zmywanie tego wszystkiego. 

Ale istnieje rozwiązanie prostsze. Jest nim gotowanie na parze. Wiele osób skrzywi się w tej chwili, bo przecież na parze nie można niczego usmażyć. Odpowiedzią na ten zarzut jest to, że z drugiej strony gotując na parze nie musimy dbać o dodatkowe wzmocnienie smaku, ponieważ smaki się nie zmiksują ani nie odpłyną wraz z wodą, w której gotujemy warzywa. Nie będą także zasychać na patelni. Gotowanie na parze jest także zdrowe i warto przynajmniej część posiłków zastąpić tymi przygotowanymi w ten sposób. Dodatkowym plusem niech będzie fakt, że naczynia po gotowaniu na parze zmywają się łatwo i bez odmaczania. A czas to pieniądz, więc warto go oszczędzać.

Niektórzy zarzucają temu sposobowi, że specjalne garnki są bardzo drogie, ale to nie prawda. Naczynia do gotowania na parze można kupić w dość przystępnych cenach - nie wyższych niż tradycyjne garnki, a przecież wystarczy jeden taki sprzęt, by przygotować cały posiłek. Oczywiście można się także zaopatrzyć w specjalistyczny sprzęt wielopiętrowy, którego cena także nie powala na kolana lub kupić nakładkę na zwykłe garnki.

Jak widać, dbając o portfel, można jednocześnie zatroszczyć się o zdrowie, a przecież zwykle dbanie o zdrowie kosztuje nas dodatkowo. Jeśli jednak zaczniemy zapobiegać zamiast leczyć, także te wydatki pójdą w zapomnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz