piątek, 8 lipca 2022

Wyrzucić czy zjeść?

Czy zdarza Wam się wyrzucać jedzenie tylko dlatego, że nie jesteście pewni, czy jeszcze jest dobre? Otwieracie słoik, na opakowaniu napisano "spożyć w ciągu miesiąca po otwarciu", ale po jakimś czasie nie potraficie sobie przypomnieć kiedy otworzyliście opakowanie, więc na wszelki wypadek wyrzucacie resztę zawartości. Mnie także się to zdarzało, aż w końcu przykleiłem mały magnes do markera, a ten umieściłem na drzwiach lodówki. Teraz, ilekroć otwieram opakowanie piszę na nim datę, oraz dopisuję kiedy minie ostateczny termin przydatności. W ten sposób nie muszę wyrzucać niczego tylko dlatego, że nie jestem pewien, czy się jeszcze nadaje. 

To samo robię, gdy wkładam do lodówki resztki w plastikowym pojemniku, gdy przygotowuję sos do późniejszego spożycia, albo otwieram któryś z domowych przetworów. Wolę wiedzieć jak długo stoi otwarty, by ocenić jego przydatność także na tej podstawie.

Pisać można bezpośrednio na pojemniku, ale jeśli są to opakowania wielokrotnego użytku, lepiej nakleić na nich papierową naklejkę - na przykład taką, jak na przyprawy czy słoiki z przetworami. Może to być także naklejka, której używamy w drukarce komputerowej, a którą można kupić w każdym sklepie papierniczym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz