poniedziałek, 3 października 2016

Czy na pewno nie masz zdolności kredytowej?

Nie tak dawno temu, znajomy szukał kredytu hipotecznego. Problem w tym, że pomimo wizyty u kilku doradców, żaden nie potrafił pozytywnie wyliczyć jego zdolności kredytowej i to pomimo tego, że znajomy miał spory wkład własny - sytuacja kuriozalna. Nie załamując się jednak, zwrócił się z problemem bezpośrednio do banków i okazało się, że banki jednak skłonne są dać mu kredyt. Jeśli więc i Ciebie spotkała odmowa ze strony doradcy, spróbuj złożyć wniosek w jednym z poniższych banków:
Jeśli Twoja sytuacja jest dziwna i nietypowa, to doradca może nie mieć "mocy" na to, by zaproponować Ci kredyt (nie będzie mu się opłacało męczyć, bo lepiej załatwić w tym czasie kilku łatwiejszych klientów). Możliwe jednak, że kiedy zwrócisz się do banku, zostaniesz potraktowany zupełnie inaczej, bo bank uzna Cię za wiarygodną osobę i zobaczy w tym interes także dla siebie. Nie warto się więc poddawać, nawet po wielu odmowach.

A jeśli jeszcze nie masz swojego doradcy, lub chcesz zasięgnąć "drugiej opinii" (przecież to nie kosztuje), skorzystaj z profesjonalnej pomocy w znalezieniu kredytu hipotecznego i pozwól specjalistom znaleźć Ci kredyt w którejś z instytucji finansowych.

Kredyt to przeważnie spore obciążenie dla budżetu, więc jeśli szukać, to nie rzucając się na pierwszą lepszą ofertę, ale starannie do tego podchodząc, nie spiesząc się. Wtedy można wybrać korzystniej, a przecież tylko jeden procent oszczędności oznacza przeważnie kilka tysięcy złotych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz