czwartek, 7 marca 2013

Premia za regularne wpłaty na konto

Znajomy zainteresował mnie ostatnio rachunkiem oszczędnościowo rozliczeniowym w banku BGŻ. Konto to charakteryzuje się tym, że bank wynagradza najwyższy wpływ w przedziale 300 - 5000 PLN premią w wysokości 1% tego wpływu, a więc od 3 do 50 PLN. Aby otrzymać tą premię, w czasie każdego okresu rozliczeniowego na koncie musi zostać zaksięgowany wpływ z tytułu wynagrodzenia, emerytury bądź renty na skutek złożonego przez posiadacza konta zlecenia, oraz klient musi wykonać transakcje bezgotówkowe za pomocą kart płatniczych na łączną kwotę minimum 300 PLN, co nie jest trudne do osiągnięcia. Bardzo ciekawy sposób na przyciągnięcie klientów, bardzo dobry sposób na dorobienie do 50 PLN miesięcznie (600 PLN rocznie). Niby nie dużo, ale liczone od niewielkiej kwoty (nie musimy na koncie lokować swoich oszczędności). A ziarnko do ziarnka...

Ze spraw technicznych, warto dodać, że cykl rozliczeniowy w tym przypadku to od 28 dnia miesiąca do 27 dnia kolejnego miesiąca, a premia wypłacana jest do 10 dnia miesiąca następnego. Ponadto konto reklamowane jest jako "konto bez opłat" (ale opłata za kartę wynosi 5 PLN przy dokonywaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 PLN, 8 PLN w innym przypadku), więc może warto pokusić się o taki rachunek?

1 komentarz:

  1. Korzystam już ponad rok. Polecam. Po otrzymaniu pensji zostawiam sobie na tym koncie ok. 350 zł, żeby spełnić warunek do uzyskania 1%, robię szybko te transakcje na ok. 300 zł (oczywiście trudno trafić w 300, więc jest trochę więcej) i na kolejnych ok. 20 dni zapominam o tym koncie.

    OdpowiedzUsuń